ekip
İnsan Kaynakları Ekibimiz

‘Doğa konseptli eğitim’ felsefesiyle yola çıkan Doğa Okulları, geliştirdiği özgün eğitim modelleri, konsept okulların yer aldığı uluslararası projeler, eğitime kazandırdığı yenilikçi yaklaşımlar ve teknolojiyi eğitime başarıyla entegre eden sistemiyle sadece Türkiye’de değil, dünyada eğitimin liderleri arasında yer alıyor. Sayısal büyüklüğünü kaliteli eğitimi, mutlu ve başarılı öğrencileri ile pekiştiriyor.

Yetenekli ve Yüksek Motivasyonlu İnsan Kaynağımız İle Hızla Büyümeye Devam Ediyoruz.

 Türkiye’de yeni dönemde hizmete girecek okullarımızla birlikte toplam 105 kampüsümüzde, 50 binin üzerinde öğrencimiz, destek personelimizle birlikte yaklaşık 9.800 çalışanımız, dünyanın örnek aldığı eğitim modellerimiz ve sunduğumuz benzersiz eğitim imkanlarıyla, eğitimde dünyanın en büyük 3 eğitim kurumu arasında yer alıyoruz.

Personel sayımızla geçen yıl layık görüldüğümüz ‘İstihdama Katkı Ödülü’nün yanına bu yıl da oranı %70’e varan bayan personelimizle ‘Kadın İstihdamına Katkı Ödülü’nü de ekledik.

Yeni dönemde aramızda olmasını planladığımız 900 yeni öğretmenimiz ile de istihdama katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

 ‘Referansınız Önceliğimizdir’ sloganıyla yola çıkarak başlattığımız ödüllü uygulamamız çalışanlarımızdan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Çalışanlarımızın önerdiği aday ile sözleşme yapılması durumunda verdiğimiz ödüller ile hem eğitim kadromuzu güçlendiriyor hem de kurumsal sadakat adına önemli bir adım atmış oluyoruz.
Yeni Nesil Dijital İK Uygulamaları

İşe alım, kariyer planlama, eğitim (Doğa Akademi), etkinlik yönetimi, performans yönetimi, motivasyon-ödüllendirme, ücret yönetimi ve özlük işleri fonksiyonlarını yürüten İK departmanımızda 12 kişilik uzman bir ekibimiz var. İK stratejilerini belirleyip süreçleri kontrol eden genel müdürlük yapılanmasının yanı sıra okullarımızdaki yöneticilerimiz de İK süreçlerinde aktif olarak görev alıyor.

Dijital ortamda gelen başvuruların ön elemesi insan kaynakları uzmanlarımız tarafından yapılıyor. Uygun bulunan adaylar, ikinci mülakat ve yazılı sınav için ihtiyaç belirtilen kampüsün İK süreçlerine destek veren yöneticisine yönlendiriliyor. Eğitim kadrosunun işe alımında, mesleki yeterliliğin yanı sıra sürekli öğrenmeye açık, kendisini net ifade eden ve iletişim becerileri güçlü adaylara öncelik veriyoruz.

Sektörün lideri olarak stratejik hedeflere ulaşmak için sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanıyoruz. İnsan kaynakları departmanlarının yetenekli insan kaynağına daha kolay ulaşabilmesi için sosyal medyada  işveren markası olarak yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

4 yıldır tüm insan kaynakları süreçleri ve uygulamalarımızı web tabanlı olarak dijital ortamda takip ediyoruz. Sözleşmelerimizi online olarak imzalıyor, evrak takibini süreç yönetim sistemi üzerinden yapıyor ve evrak arşivlemesini yine dijital ortamda gerçekleştiriyoruz. Çevre bilincine sağladığımız katkılarla aldığımız Çevre Konseyi Federasyonu Büyük Ödülü ve Teknolojiyi En İyi Kullanan Okul’ kategorisindeki dünya birinciliğimizi de bu şekilde pekiştirmiş bulunuyoruz.

Teknolojiyi En iyi Kullanan Okul

Teknolojiyi en iyi kullanan okul olarak dünyaya örnek oluyoruz. Teknoloji ile eğitimi harmanlayarak, öğrencilerimizin derse adapte olmalarını ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmayı sağlıyoruz. Bu başarımızın en önemli nedenlerinden biri dünyanın en iyi kurumları ile geliştirdiğimiz projeler. Kurulduğumuz günden beri uluslararası vizyonumuz doğrultusunda dünyanın önde gelen firmaları ile işbirlikleri geliştiriyoruz.

Alanında lider olan Apple, Microsoft, HP, Intel, IBM gibi dünya markaları ile başarılı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışanlarımız, velilerimiz ve öğrencilerimiz için artı değer yaratıyoruz. Teknoloji alanında yaptığımız ortaklıklarla kurum içinde standardizasyonu sağlamayı ve eğitimde öğrenci- öğretmen-veli arasında sağlıklı bir iletişim ortamını ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

Çalışanlarımız Daha Mutlu

Eğitim kadromuzu, yöneticilerimizi ve destek hizmeti veren tüm personelimizi daha yetkin hale getirmek için kurduğumuz ‘ Doğa Akademi’de iç eğitmenlerimiz ile hazırladığımız ‘Ortak Akıl Toplantıları’ sayesinde çalışanlarımızın kişisel gelişimine yeni bir soluk getirdik. Tamamen interaktif bir ortamda gerçekleşen eğitimlerimiz ile çalışanlarımız sürekli olarak kendilerini yenilemenin mutluluğunu yaşıyor.

Benzer şekilde sosyal sorumluluk programı olarak öne çıkan ‘Eğitimde Değişim Hareketi’ ile de eğitim sektöründeki yenilikçi yaklaşımları yakalıyor, hem kurum içi hem kurum dışı öğretmen ve yöneticilerimizle paylaşıyoruz. Diğer okullarla yaptığımız proje grupları, eğitim programları ve sosyo-kültürel çalışmalarla da sektörde öne çıkan uygulamalara imza atıyoruz.

Etkinlikler ve Kurumsal Sadakat Ödülleri

Her yıl öğretmenler gününde düzenlediğimiz organizasyonda, çalışanlarımıza çeşitli ödüller veriyoruz. Daha önce otomobilin büyük ödül olduğu organizasyonda, geçtiğimiz yılın büyük ödülü İstanbul-Kurtköy’de bir daire oldu. Aynı şekilde personel gününde destek personelimiz için gerçekleştirdiğimiz organizasyonda verdiğimiz ödüller arasında yurtiçi ve yurtdışı eğitim programları, tatiller ve çeşitli hediyeler yer alıyor.

Ayrıca yıl boyu yapılan etkinlikler (geleneksel bowling turnuvası, Corporate Games, sinema günleri ve hobi kulüpleri) ile personelimizin motivasyonunu en üst noktada tutmayı hedefliyoruz.